Strona głównaUncategorizedCzym jest schodołaz krzesełkowy?

Czym jest schodołaz krzesełkowy?

Osoby starsze potrzebują dodatkowej pomocy, zwłaszcza podczas poruszania się. Niestety domy wolnostojące nie są dostosowane do osób, które mają problemy z chodzeniem. Na szczęście istnieją urządzenia, które pomogą w takiej sytuacji.

Schodołaz krzesełkowy to wygodny fotel, który posiada elektryczny silnik. Jest zaprojektowany tak, by pomagać osobom z trudnościami w poruszaniu się. Dzięki nim łatwo mogą pokonać schody i wzniesienia, oczywiście z pomocą opiekuna. Co ważne schodołaz krzesełkowy nie potrzebuje instalacji na ścianie i można go schować, kiedy nie jest używany. Posiada trzy koła, które zapobiegają wstrząsom i umożliwiają płynne schodzenie i wchodzenie po schodach.

Jak obsługiwać schodołaz krzesełkowy?

Schodołaz krzesełkowy należy utrzymać w jednej pozycji i naciskać przycisk góra lub dół, w zależności od tego, czy chory schodzi, czy wchodzi na schody. Należy na początku przypiąć chorego za pomocą pasa bezpieczeństwa. To dodatkowe zabezpieczenie pozwoli na korzystanie z urządzenia również osobom, które mają problem z siedzeniem prosto ze względu na swoją chorobę. Co ważne schodołaz krzesełkowy dzięki systemowi trzech kół pomoże pokonać różne rodzaje schodów – w tym spiralne i trapezoidalne. Żadna bariera architektoniczna nie stanie na przeszkodzie w poruszaniu się.

Jakie są zalety schodołaza krzesełkowego?

Schodołaz krzesełkowy posiada m.in. regulowany zagłówek, pasy bezpieczeństwa, a także wygodny podnóżek, dzięki czemu transport osoby niepełnosprawnej jest znacznie prostszy. W przeciwieństwie do wind schodołazy krzesełkowe nie muszą być montowane przy ścianie, co pozwala je schować, jeśli nie są używane. To duża oszczędność cennego miejsca. Ma również dwa obrotowe kółka, co pozwala na używanie tego urządzenia zamiast klasycznego wózka inwalidzkiego, który zajmuje dość dużo miejsca. Chory czuje się w nim komfortowo dzięki podłokietnikom oraz wygodnemu siedzisku. Opiekun z kolei nie musi dźwigać chorego na dół, co znacznie ułatwia pracę przy osobie niepełnosprawnej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne