Jak wybrać aromat do tytoniu

0
1667

Jakiś czas temu z rynku wyrobów tytoniowych wycofano papierosy mentolowe. Amatorzy tego smaku musieli przerzucić się na zwykle papierosy. Wycofanie wyrobów miętowych spotkało się z dużym niezadowoleniem ze strony konsumentów. Alternatywą dla miętowych papierosów stały się e-papierosy

Czym są aromaty do tytoniu

Papierosy elektroniczne oferują szeroką gamę różnych smaków. Aromaty do tytoniu, to nic innego, jak gotowe mieszanki mające postać płynu zamkniętego w butelce. Najczęściej dostępne są liquidy o pojemności 10 ml.  Dzięki aromatom do tytoniu, palacze mogą wybrać swój ulubiony smak i zapach.

Na rynku można spotkać płyny do e-papierosów o różnej mocy. Miłośnicy mocnych papierosów znajdą też coś dla siebie.

Najczęściej palacze sugerują się propozycjami producenta, wg poniższych wytycznych:

  • Liquidy 18-24mg/ml przypominają papierosy mocne;
  • Liquidy 12mg/ml bardzo podobne do papierosów typu lightów;
  • Liquidy 6mg/ml dla amatorów bardzo lekkich papierosów.

Na rynku możemy też znaleźć Liquidy 0mg/ml, które są pozbawione nikotyny.

Co zawierają i jak smakują liquidy

Jednym ze składników liqiudów jest oczywiście nikotyna. Nie jest ona kluczowym elementem. Zazwyczaj jest w stężeniu poniżej 20 mg/ml czyli ok 2%. Składnikami przeważającymi jest gliceryna i glikol propylenowy, które stanowią resztę, czyli 98 %.

Smak i zapach liquidy zawdzięczają aromatom do tytoniu. Ich zawartość jest bardzo różna. Czasem producenci dodają jeszcze śladowe ilości wody albo alkoholu. Wszystko po to, aby zmniejszyć lepkość płynu.

Na rynku od czasu do czasu pojawiają się również liquidy z różnymi dodatkami. Dystrybutorzy kuszą zawartością witamin, czy też dodatkiem koenzymu Q10. Takie nowinki lepiej omijać z daleka. Nie mają one nic wspólnego z korzyściami prozdrowotnymi, chociaż mogą być z takimi kojarzone. Zawarte w produkcie witaminy, pod wpływem wysokiej temperatury szybko ulegną rozpadowi, a palaczowi pozostanie wdychać pozostałości ich rozkładu.

Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych mieszanek aromatów. Na rynku dostępnych jest już kilka tysięcy różnych smaków. Wyróżnić można grupy smaków owocowych, deserowych, kawowych, a nawet pieczonych mięs. Każdy znajdzie coś dla siebie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.