Strona głównaUncategorizedJaki zestaw ubrań przygotować dziecku do przedszkola?

Jaki zestaw ubrań przygotować dziecku do przedszkola?

Wiele rodziców zastanawia się, jakie ubrania przygotować dla swojego dziecka do przedszkola. Wiąże się to, z nie lada wyzwaniem. Czasami się zdarza, że przedszkolanki wymagają, aby dziecko już same potrafiło ubierać oraz zdejmować kurtkę. W związku z tym to ubranko powinno być wygodne oraz komfortowe. W tym artykule dowiesz się, czego potrzebuje Twoje dziecko i jakie wymagania powinna spełniać odzież do przedszkola. 

Jakie ubranka dać do przedszkola?

Odpowiednie ubranie do przedszkola jest bardzo ważne. Czy pada deszcz, śnieg, czy świeci słońce, w przedszkolu dzieci bawią się na dworze przy każdej pogodzie. Ogólnie rzecz biorąc, dziecko powinno być zawsze ubrane stosownie do pogody lub znaleźć odpowiednie ubranie w przedszkolu. Następujące elementy garderoby są zwykle pozostawiane na co dzień w przedszkolu lub regularnie przynoszone:

  • Odzież przeciwdeszczowa: Przedszkole bawi się również na zewnątrz, gdy pada deszcz. Aby Twoje dziecko mogło bez wahania skakać w kałużach lub chodzić po błotnistych dziurach, powinno przynieść do przedszkola kurtkę przeciwdeszczową, spodnie błotne i kalosze i zostawić je w przedszkolu.
  • Odzież zimowa: Odzież Twojego dziecka musi być szczególnie ciepła w zimnych porach roku, aby Twoje dziecko mogło dłużej bawić się na dworze. W miesiącach zimowych, w przedszkolu powinny znaleźć się spodnie śnieżne, grubsza kurtka i nieprzemakalne buty. Nie powinno zabraknąć również rękawiczek, szalika i czapki. Ubranka zimowe i przeciwdeszczowe można zostawić na stałe w przedszkolu.
  • Stroje kąpielowe i ochrona przed słońcem latem: W wielu przedszkolach w gorące letnie miesiące woda jest zabawiana na zewnątrz, aby dzieci mogły się ochłodzić. Twoje dziecko potrzebuje w przedszkolu kąpielówek lub kostiumu kąpielowego, kremu z filtrem i nakrycia głowy.
  • Torba gimnastyczna: Na zajęcia sportowe Twoje dziecko potrzebuje spodni, koszulki i butów lub kapci odpowiednich do uprawiania sportów halowych. Najlepiej zapytać w przedszkolu, czego dokładnie potrzebuje Twoje dziecko na odzież sportową.
  • Kapcie: Ponieważ Twoje dziecko nosi kapcie przez cały dzień w przedszkolu, powinno być tak wygodne, jak to tylko możliwe. Antypoślizgowa podeszwa zmniejsza ryzyko wypadków podczas zabawy. Zapięcia na rzepy, ułatwiają samodzielne zakładanie i zdejmowanie.
  • Zmiana ubrania: Jeśli Twoje dziecko jest aktywne przez cały dzień, może się zdarzyć, że jego ubranie się pobrudzi lub zamoczy. Aby zawsze miał możliwość założenia czegoś świeżego, dobrze jest zostawić ubranie na zmianę, w przegrodzie dziecka. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko nadal nosi pieluchy, ponieważ mokre majtki można wtedy szybko wymienić.

Wymagania odnośnie do odzieży do przedszkola

Ważne jest, aby za pomocą etykiet oznaczać ubrania, które Twoje dziecko nosi w przedszkolu lub które odkładasz. Etykiety wszywane są często najbardziej praktyczne, ponieważ nie tak łatwo je odkleić. Jeśli masz kilkoro dzieci, sensowne jest umieszczanie na etykiecie nie imienia dziecka, ale swoje nazwisko. Ułatwia to przekazywanie ubrań młodszemu rodzeństwu bez konieczności ich przepisywania. Jeśli na etykiecie znajduje się również numer telefonu, łatwiej będzie się z Tobą skontaktować.

Pozostałe cechy ubranek dla dzieci to:

  • Solidne materiały: W przedszkolu szalone igraszki, wspinaczki i zjeżdżalnie. Cienka tkanina na kolanach i łokciach szybko się przeciera. Dlatego wielu rodziców woli używać wytrzymałych, trwałych materiałów, takich jak dżinsy.
  • Zapięcia na rzepy na odzieży i butach: Kurtka i buty powinny być łatwe do zdjęcia i założenia przez dziecko. Wychowawcy opiekują się wieloma dziećmi i dlatego mają mało czasu, aby pomóc każdemu dziecku się ubrać i przebrać. Codzienne życie w przedszkolu jest zatem łatwiejsze dla wszystkich zaangażowanych, jeśli Twoje dziecko może wiele zrobić samodzielnie. Na przykład poćwicz wiązanie sznurowadeł dziecka. Odzież zapinana na rzepy lub zatrzaski jest również bardzo odpowiednia.
  • Żadnych sznurków i krawatów: Twoje dziecko może zostać przyłapane podczas zabawy lub na sprzęcie sportowym z kurtką, lub bluzą ze sznurkami, krawatami lub sznurkami. Może zaczepić się o drzwi, poręcz lub płot i zranić się. Bezpieczną alternatywą są rzepy lub zatrzaski.
  • Jaskrawe kolory: Jeśli Twoje dziecko będzie nosiło ubrania poza przedszkolem, nie zaszkodzi wybrać kurtki, ubrania przeciwdeszczowe i zimowe w jasnych kolorach. Dzięki temu Twoje dziecko jest dobrze widoczne w przedszkolu iw podróży. Niezwykłe kolory mają również tę zaletę, że Twoje dziecko zawsze rozpoznaje własne ubrania.

Więcej można przeczytać na przedszkole Warszawa Wola

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne