Strona głównaUncategorizedPrzygotuj paznokcie do malowania lakierem hybrydowym

Przygotuj paznokcie do malowania lakierem hybrydowym

Dobry manicure możemy poznać po samym przygotowaniu dłoni i płytki paznokci. Bez odpowiedniej pielęgnacji, opracowania kształtu paznokcia, usunięciu skórek i kilku dodatkowych zabiegów, musimy liczyć się z tym, że stylizacja będzie wyglądała gorzej oraz może szybko odpaść. Od czego zacząć, by jak najlepiej przygotować paznokcie do malowania lakierem hybrydowym? Odpowiedź znajdziemy poniżej! 

Najpierw kształt

Przygotowanie paznokci warto rozpocząć od nadania im kształtu. Oznacza to, że musimy je delikatnie spiłować. Wyróżniamy podstawowe kształty płytki paznokcia: owalny, prostokątny, migdał i balerina. Tyle ile kobiet – tyle preferencji, każda z nas ma z pewnością ulubiony kształt i właśnie w ten sposób przygotuje płytkę. Piłując paznokcie warto uważać na to, by pilnik przesuwać tylko w jedną stronę – dzięki temu zapobiegniemy rozdwajaniu się ich. 

Płytka przygotowana na 5+

Kiedy płytka paznokcia jest idealnie przygotowana? Gdy paznokcie są w tym samym kształcie, podobnej długości i wypolerowane z wierzchu miękką polerką. W tej sytuacji lakiery hybrydowe będą idealnie osiadały i długo będą utrzymywać się na paznokciach. Zanim jednak pokryjemy płytkę nową warstwą hybrydy, warto choć na chwile nałożyć odżywkę lub primer witaminowy, który nada naturalnym paznokciom blasku, odżywi je i wzmocni. Należy jednak pamiętać, aby po dłuższe chwili przemyć paznokcie cleanerem, ponieważ pozostała warstwa kosmetyku, może utrudnić nakładanie hybrydy i utwardzanie jej. 

Zadbaj o skórki 

Ostatnim krokiem przed nałożeniem lakieru hybrydowego, jednak nie mniej ważnym, jest zadbanie o skórki. To drobny element, który znacząco wpływa na wygląd naszych dłoni. W pierwszej kolejności należy delikatnie odsunąć skórki przy mocy specjalnego drewnianego patyczka lub tak zwanego „kopytka”. Następnie jeśli będzie taka potrzeba możemy wyciąć pozostałe skórki. Warto jednak pamiętać, że zdecydowanie bardziej trwałą i lepszą metodą jest nawilżanie skórek niż nieustanne wycinanie ich.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne