Strona głównaUncategorizedSprawdź pomysły na zabawki dla psa

Sprawdź pomysły na zabawki dla psa

Często zastanawiamy się nad tym, jak zadowolić naszego ukochanego pieska. To zrozumiałe, ale czy nie jest przypadkiem tak, że zazwyczaj koncentrujemy się na jedzeniu? Jedzenie jest oczywiście bardzo ważne, ale przecież na rynku można znaleźć wiele ciekawych gadżetów. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka ciekawych zabawek dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Piłki

Na początek piłki dla psa. Wydawać się może, że każda piłka to świetne rozwiązanie, ale to nie do końca prawda. Warto kupić piłkę, ale jednocześnie trzeba mieć świadomość tego, że ten niepozorny gadżet czasem staje się źródłem frustracji. Na pewno trzeba też wiedzieć, że piłki mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Lista możliwości przedstawia się następująco:

  • plastik,
  • kauczuk,
  • gumy TPR,
  • lateks,
  • guma lana,
  • różne tkaniny.

Możliwości jest sporo, ale nie wszystko jest dla wszystkich. Przykładowo lateks to świetny wybór, jeśli zwierzę nie ma skłonności do niszczenia piłek.

Pluszaki

Zastanawiasz się nad tym, czy warto kupić pluszaki dla psa? Psy uwielbiają maskotki, szczególnie te z piszczałkami w środku. Z perspektywy zwierzęcia bardzo ważne jest to, aby zabawka szybko zaczęła pachnieć psem. Psi zapach wzbudza u czworonoga pozytywne emocje. Niektóre propozycje świetnie sprawdzą się do samodzielnej i wspólnej zabawy.

Gryzaki

Wypada też zwrócić uwagę choćby na gryzaki. Wiele osób może myśleć, że gryzaki dla psa to wyłącznie zabawa, ale nic bardziej mylnego. Gryzak jest rozwiązaniem uniwersalnym – z jednej strony mnóstwo rozrywki, natomiast z drugiej szansa na poprawę higieny jamy ustnej. Ważne w tym jest też to, że gryzienie, rozgryzanie czy żucie to czynności, które psy po prostu uwielbiają. Podczas poszukiwań gryzaka na pewno warto skoncentrować się na wykorzystanym materiale. Wiek też rzecz jasna ma znaczenie. Jeśli potrzeba czegoś dla małego psa, to znaczy, że pora rozejrzeć się za niewielkimi zabawkami – i to takimi wykonanymi z naturalnego tworzywa.

Jeśli pies ma być szczęśliwy, koniecznie należy zadbać o dobrą zabawę. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że produkt musi zostać dopasowany do okoliczności.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne