Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzuje się dom opieki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami?

Czym charakteryzuje się dom opieki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami?

Domy opieki są rozwiązaniem dedykowanym dla seniorów oraz dla osób, które zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. Zazwyczaj rodzina stara się pomóc takiej osobie w codziennym funkcjonowaniu, ale konieczność stałej opieki sprawia, że trudną, ale rozsądną decyzją jest skorzystanie z usług domu opieki. Decydując się na taki krok kluczowe znacznie ma wybór odpowiedniego ośrodka. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule opisujemy na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru.

Uprzejmy i profesjonalny personel

Kluczowe znaczenie podczas wyboru ma to jaki personel pracuje w danym ośrodku. Atmosferę i klimat panując w domu opieki tworzą ludzie. W przypadku domów opieki serdeczność i empatia jest, szczególnie istotna dlatego naszym zdaniem to właśnie na ten aspekt warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Jacy powinni być pracownicy? Otwarci, pomocni i skorzy do pomocy. Doskonała opieka wymaga empatii, doświadczenia i cierpliwości podczas sumiennego wykonywania obowiązków. Kluczowe jest poszanowanie godności i szacunek w stosunku do podopiecznego. Bardzo ważne jest, żeby senior czuł się swobodnie i bezpiecznie. Istotna jest także jakość kontaktu pomiędzy personelem a rodziną podopiecznego.

Kompleksowa oferta

Domy opieki oferują różnorodne zajęcia wypełniające czas wolny swoim podopiecznym. Wbrew pozorom nie jest to nieistotny element podczas wyboru odpowiedniego ośrodka. Jakich udogodnień można się spodziewać?

  • Gimnastyka
  • Terapia zajęciowa
  • Zajęcia kulturalno-oświatowe
  • Czytanie prasy codziennej
  • Zabawy taneczne
  • Wspólne spędzanie czasu i integracje (np. grill ze śpiewem)
  • Organizacja świąt i uroczystości

Poza powyższymi aktywnościami zazwyczaj w ofercie jest całodobowa opieka pielęgniarska, dostęp doświadczeń medycznych, posługa duszpasterska oraz ogólna pomoc w załatwianiu spraw osobistych.

Przykład kompleksowej oferty tego typu można znaleźć pod adresem: dom dla osób starszych Grębiszew.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne