Hawańczyk

Hawańczyk zyskał wielu wielbicieli dzięki długiej i jedwabistej szacie, cudownym i wyrazistym spojrzeniem oraz małym rozmiarem. Wyhodowany został jako pies do towarzystwa kubańskiej arystokracji w XIX wieku, dlatego też zyskał przydomek “ pies na rzepy”, ponieważ zawsze trzyma się właściciela.

Hawańczyk jest psem, od którego emanuje ciepło i czułość dla wszystkich, w tym także dla osób, które dopiero co poznał. Niestety tak duże przywiązanie do swojej rodziny i chęć przebywania z nią 24h na dobę, sprawia, że hawańczyki bardzo źle znoszą samotność. Stają się osowiałe i niespokojne. Jest to zdecydowanie pies domowy i najszczęśliwszy jest wówczas, kiedy wszystkich członków rodziny ma przy sobie.

Hawańczyki pomimo swojego małego wzrostu mają w sobie bardzo dużo energii. Pokochają psie sporty takie jak agility, freestyle, posłuszeństwo i flyball. Hawańczyki to pieski o wrażliwej psychice, dlatego też jego przyszły właściciel musi być spokojny i opanowany, ale również konsekwentny. Hawańczyk lubi się uczyć czegoś nowego i z chęcią wykonuje polecenia. Jednak trening np z posłuszeństwa musi opierać się na pochwałach i odpowiednim nagradzaniu smaczkami. Krzyki i nerwowość właściciela spowodują niestety to, że pies stanie się lękliwy.

Hawańczyk jest doskonałym psem rodzinnym, kocha wszystkich, w tym także dzieci. Ponieważ psy tej rasy są małe i mogą zostać łatwo zranione podczas zabawy z dziećmi, dlatego ważne jest, aby młodszych ich opiekunów nauczyć jak z nim postępować.

Więcej na look4dog.com

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne