Strona głównaBiznesKalendarze elektroniczne w salonie health and beauty - wady i zalety

Kalendarze elektroniczne w salonie health and beauty – wady i zalety

Kalendarze dla salonów fryzjerskich czy kosmetycznych pozwalają na dobrą organizację pracy. Każda usługa wykonana w terminie wpływa na dobrą opinię salonu. Obecnie popularne stały się kalendarze elektroniczne, które pozwalają na umawianie, a niekiedy nawet szybsze opłacenie przyszłej wizyty – wszystko całkowicie online. Czy jest to wygodniejsza opcja, czy jednak sprawia wiele kłopotów? Jakie są wady i zalety tej funkcji? Poniżej można zapoznać się z pozytywami jak i negatywami korzystania z elektronicznych kalendarzy przez salony i jak posiadanie takich terminarzy wpływa na ich pracę.

Kalendarz elektroniczny- wady

Mimo że kalendarze elektroniczne są bardzo wygodne i zdobywają coraz większą popularność, to wciąż wiele osób uważa, że tradycyjna forma rezerwacji wizyt (bezpośredni kontakt z salonem) daje większą gwarancję i pewność poprawnie wykonanej rezerwacji. Tym samym kalendarz online nie może być jedynym sposobem na umówienie wizyty, gdyż niektórzy klienci nie lubią korzystać z nowinek technologicznych.

Kolejna wada jest w miarę oczywista – w przypadku problemów z łączem internetowym (co czasami się zdarza w niektórych salonach) zarządzanie rezerwacjami online jest znacznie utrudnione.

Kalendarz elektroniczny – zalety

Takie kalendarze są przede wszystkim dla osób, które chcą zoptymalizować czas poświęcany na obsługę rezerwacji. Kalendarze elektroniczne można połączyć z powiadomieniami (np. SMS), dzięki czemu zarówno klient jak i wykonawca usługi otrzymuje informacje o zbliżającej się wizycie.

W porównaniu do tradycyjnych kalendarzy, terminarze w wersji online mają znacznie większą przestrzeń, więc nigdy nie zabraknie miejsca na wykonanie notatek. Tego typu zaleta z pozoru wydaje się trywialna, ale w praktyce ma spore znaczenie.

Rejestracja online jest dobrym rozwiązaniem dla introwertyków, którzy najbardziej uwielbiają załatwiać swoje sprawy bez wychodzenia z domu i kontaktowaniem się z innymi. Osoby młode, obyte w nowoczesnym świecie chętniej korzystają z usług salonów, które posiadają taką formę kalendarza, ale musi działać on sprawnie i spełniać oczekiwania najbardziej wymagających.

Kalendarz online spełnia także funkcje wizerunkową. Innymi słowy, salony, które korzystają z takiego rozwiązania są postrzegane jako bardziej nowoczesne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne