Strona głównaUncategorizedMentoring - co należy wiedzieć na ten temat?

Mentoring – co należy wiedzieć na ten temat?

Przemysł oraz inne branże mocno idą do przodu. Możliwe jest to dzięki współczesnej technologii, która oferuje nowe możliwości. Nie tylko zresztą, jeżeli chodzi o produkcję lub usługi, ale także o pracowników. Oni także razem z kadrą kierowniczą, zyskują szansę na to, aby rozwijać się w określonym kierunku. Pomocny w tym może być mentoring. Czas na to, aby się temu przyjrzeć.

Ogólnie o mentoringu

Samo słowo mentoring może kojarzyć się z mentorem. Z osobą, która może dawać przykład. Można to przełożyć na to, co w chwili obecnej dzieje się w wielu firmach. Pomiędzy mentorem a podwładnymi powinna zbudować się określona relacja, która pozwoli na zdobywanie nowych umiejętności, jakie pozytywnie wpłyną w przyszłości na działania firmy.

Mentorem zostać może osoba, która ma duże doświadczenie w danej kwestii i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej wzorowa postawa może innym pokazać jak działać. To wcześniej osiągnięty sukces daje prawo do tego, aby kolejnym osobom, jakie znajdują się na tym samym stanowisku lub czeka je awans, udzielać cennych wskazówek lub podpowiedzi.

Wsparcie dla pracowników

O skorzystaniu z usług mentora lub coacha, jak się używa tych dwóch nazw zamiennie, myśli coraz większa liczba przedsiębiorców. Taką motywacją staje się dla nich chęć inwestycji we własną firmę. Im lepsze umiejętności posiadają pracownicy, tym większy sukces w przyszłości, który także może przekuć się na osiągane zyski.

Mentoring to także możliwość wyrównania poziomu pomiędzy pracownikami. Fakt, że ktoś sobie nie radzi z wykonywanymi obowiązkami, nie oznacza faktu jego momentalnego zwolnienia. Dzisiaj odchodzi się od tych praktyk, stosując formę pomocy w postaci mentora, który dla wielu osób staje się takim drogowskazem, jaki będzie pokazywał jak pewne czynności można wykonywać lepiej, korzystniej.

Powstaje coraz większa ilość firm, jakie świadczą tego typu usługi. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że nie jest to chwilowa moda, a ogromny ocean możliwości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne