Strona głównaFinanseZarządzanie finansami się opłaca

Zarządzanie finansami się opłaca

Prawie wszyscy są zadłużeni w pewnym momencie swojego życia. „Zadłużenie” nie oznacza, że ​​nie zarządzasz właściwie swoimi finansami; czasami „zadłużenie” oznacza po prostu, że spłacasz pożyczkę, której użyłeś na zakup nowego domu, spłacasz pożyczkę, której użyłeś na zakup pojazdu lub po prostu masz karty kredytowe, które nie zostały całkowicie się opłacił. Tego rodzaju długi są dość normalne i nie stanowią żadnego realnego zagrożenia dla Twojej zdolności kredytowej, chyba że nie spłacisz ich.

Z drugiej strony wielu Amerykanów jest tak zadłużonych, że nie mogą dokonywać regularnych płatności na rzecz wierzycieli, jeśli w ogóle są w stanie dokonać płatności. Ten rodzaj głębokiego zadłużenia może być spowodowany mnóstwem sytuacji; utrata pracy, uwięzienie oraz poważna choroba lub obrażenia członka rodziny to tylko kilka przykładów. Tego rodzaju przykłady nie oznaczają również, że ludzie źle zarządzają swoimi finansami; po prostu trafiono ich pechem, który może zaszkodzić ich zdolnościom kredytowym.

Jednocześnie ten rodzaj głębokiego zadłużenia może być spowodowany niemożnością właściwego zarządzania finansami. Czasami ludzie starają się i używają więcej kart kredytowych, niż są w stanie zapłacić. Czasami ludzie wydają więcej pieniędzy na ubrania i rozrywkę niż na rachunki. Bez względu na powód ich finanse są źle zarządzane, a ich wyniki kredytowe również są zagrożone.

Większość ludzi wie, że gdy ich zdolności kredytowe są słabe, będą mieli trudności z uzyskaniem pożyczek, dopóki nie odbudują swojego kredytu; jednak nie wszyscy wiedzą, że oceny zdolności kredytowej również wpływają na polisy ubezpieczeniowe. Osoby o słabej zdolności kredytowej są postrzegane jako „wysokie ryzyko” i mogą mieć problemy z uzyskaniem polisy ubezpieczeniowej, a tym bardziej przystępnej.

Planuj finansowe na wypadek sytuacji kryzysowych i tymczasem zarządzaj swoimi finansami; od tego zależą twoje przyszłe polisy ubezpieczeniowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne