Strona głównaUncategorizedNajlepsze sposoby na wyleczenie trądziku pospolitego

Najlepsze sposoby na wyleczenie trądziku pospolitego

Choć trądzik najczęściej kojarzony jest z okresem dojrzewania, zwiększoną aktywnością hormonalną i wydawać by się mogło, że dotyka głównie nastoletnich pacjentów, to rzeczywistość jest nieco inna. Ten problem dermatologiczny i estetyczny dotyka także dorosłych. Trądzik to nieprzyjemna i wyraźnie widoczna choroba, która objawia się zaskórnikami, grudkami, krostami bądź cystami. Dodatkowo zmiany te mogą się nasilać przy stosowaniu nieodpowiedniej diety lub różnego rodzaju leków. Dlatego warto poznać najskuteczniejsze sposoby leczenia trądziku.

Skąd bierze się trądzik

Na występowanie i nasilanie się trądziku wpływ ma wiele czynników. Niezwykle powszechnym powodem występowania tego typu zmian skórnych są uwarunkowania genetyczne. Jednak przyczyną mogą być również zmiany hormonalne, otoczenie oraz styl życia. Aby dobrać odpowiednie leczenie, należy dokładnie określić, z jakim rodzajem trądziku ma się do czynienia i co może zaostrzać jego objawy. Często przyczyny kryją się w pożywieniu lub kosmetykach. Gdy poznamy źródło problemu, możliwe jest odpowiednie dobranie terapii i rutyny pielęgnacyjnej, która wyleczy trądzik pospolity.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty

Trądzik pospolity leczony na własną rękę, nie tylko może nie zniknąć ale nawet się zaostrzyć! Określenie przyczyny występowania zmian skórnych na własną rękę, jest bardzo trudne. Dodatkowo większość skutecznych leków oraz zabiegów jest przepisywana na receptę. Drogeryjne kosmetyki dedykowane cerze trądzikowej często zawierają substancje zapychające pory skóry i tym samym pogarszające jej stan. Warto pamiętać, że nieprawidłowo przeprowadzona kuracja może doprowadzić do powstania trwałych zmian jak przebarwienia, bruzdy czy blizny.

Sprawdzone zabiegi na trądzik

Podstawową leczenia trądziku pospolitego jest leczenie dermatologiczne. Jednakże również medycyna estetyczna znajduje zastosowanie w jego zwalczaniu. W tym przypadku warto skorzystać z laseroterapia – zwłaszcza tej z wykorzystaniem lasera frakcyjnego lub mikrodermabrazji, które znacząco poprawią stan cery. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne